Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10A474KO8NNNC
CL10A474KO8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10A474KO8NNNC
Brief Description
CAP CER 0.47UF 16V X5R 0603
Datasheet Download
CL10A474KO8NNNC.pdf
Availability of CL10A474KO8NNNC
QUANTITY
CL10A474KO8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10A474KO8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10A474KO8NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10A474KO8NNNC
Related LinksCL10A47, CL10A474KO8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10A474KO8NNNC Details Description
Related parts for CL10A474KO8NNNC
MODULE XFRMR QUAD ETHR LAN40SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 6PIN BLACK/SILVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .125 EXTEND datasheet.pdf
LED YI COOL WHT 6500K 70CRI 8SMD datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FAN MNT GASKET BLACK 120MM datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM BEAD datasheet.pdf
IC CURRENT MONITOR 1.5% 8MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 322MA 2 OHM SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 12A datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf