Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B104KA8NNND
CL10B104KA8NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL10B104KA8NNND
Brief Description
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B104KA8NNND.pdf
Availability of CL10B104KA8NNND
QUANTITY
CL10B104KA8NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B104KA8NNND
Internal Part NumberEIS-CL10B104KA8NNND
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B104KA8NNND
Related LinksCL10B10, CL10B104KA8NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B104KA8NNND Details Description
Related parts for CL10B104KA8NNND
SCR DBL 2SCR 800V 200A MAGNAPAK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.2KB OTP 16DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 3.3K OHM 1606 datasheet.pdf
RES SMD 768K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC AMP/DRVR DIFF R-R 5V 8-MSOP datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf