Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B105KP8NNNC
CL10B105KP8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10B105KP8NNNC
Brief Description
CAP CER 1UF 10V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B105KP8NNNC.pdf
Availability of CL10B105KP8NNNC
QUANTITY
CL10B105KP8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B105KP8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10B105KP8NNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B105KP8NNNC
Related LinksCL10B10, CL10B105KP8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B105KP8NNNC Details Description
Related parts for CL10B105KP8NNNC
Crystal 76.8000kHz 100ppm 11pF 20 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 18MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 52.5VA CHAS MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 6.8K OHM 9SIP datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
IC SDRAM 64M 143MHZ 86TSOP datasheet.pdf
508 TB RISING CLAMP 180D datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf