Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B105MQ8NNNC
CL10B105MQ8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10B105MQ8NNNC
Brief Description
CAP CER 1UF 6.3V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B105MQ8NNNC.pdf
Availability of CL10B105MQ8NNNC
QUANTITY
CL10B105MQ8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B105MQ8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10B105MQ8NNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B105MQ8NNNC
Related LinksCL10B10, CL10B105MQ8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B105MQ8NNNC Details Description
Related parts for CL10B105MQ8NNNC
CONN EDGECARD 190PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC SUPPLY-VOLT SUPERVISOR 8-SOIC datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 38KSPS 11CH 20-SSOP datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 3/8 UNF 5V datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG NATURAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 12W datasheet.pdf
RES 348 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
CAP MICA 250PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf