Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B152KB8NNNC
CL10B152KB8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10B152KB8NNNC
Brief Description
CAP CER 1500PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B152KB8NNNC.pdf
Availability of CL10B152KB8NNNC
QUANTITY
CL10B152KB8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B152KB8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10B152KB8NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B152KB8NNNC
Related LinksCL10B15, CL10B152KB8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B152KB8NNNC Details Description
Related parts for CL10B152KB8NNNC
FUSE GLASS 3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS DUAL NPN SMINI6 datasheet.pdf
CONN HEADER 38POS 2MM VERT GOLD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP-3 POS NON SHORT datasheet.pdf
CAP MICA 75PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2MM R/A T/H datasheet.pdf
RES 417K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5VOUT 75W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 33A PPAK SO-8 datasheet.pdf