Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B332KB85PNC
CL10B332KB85PNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10B332KB85PNC
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B332KB85PNC.pdf
Availability of CL10B332KB85PNC
QUANTITY
CL10B332KB85PNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B332KB85PNC
Internal Part NumberEIS-CL10B332KB85PNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAuto Grade MLCC
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive, Boardflex Sensitive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
FeaturesOpen Mode, Soft Termination
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B332KB85PNC
Related LinksCL10B33, CL10B332KB85PNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B332KB85PNC Details Description
Related parts for CL10B332KB85PNC
CONN SOCKET 60POS 1.27MM (4PCS) datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A SOT223-3 datasheet.pdf
IC OP AMP P-P COMP MCPWR 8-DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 48"W datasheet.pdf
CONN HDR 2.0MM DUAL PCB 22POS datasheet.pdf
RES 240 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
EXPLOSIONPROOF LIMIT SWES LSX datasheet.pdf
SGE1510-2-0150A-3000C datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1100MM X 300M datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf