Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B333KB8NFNC
CL10B333KB8NFNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10B333KB8NFNC
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B333KB8NFNC.pdf
Availability of CL10B333KB8NFNC
QUANTITY
CL10B333KB8NFNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B333KB8NFNC
Internal Part NumberEIS-CL10B333KB8NFNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B333KB8NFNC
Related LinksCL10B33, CL10B333KB8NFNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B333KB8NFNC Details Description
Related parts for CL10B333KB8NFNC
RES 51K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A3048B/X 2" datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PHYCEIVER LOW PWR 3.3V 64-TQFP datasheet.pdf
LED MOONSTONE WM WHT 3250K TO252 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 8.7A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 597 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf