Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B333KB8NFNC
CL10B333KB8NFNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10B333KB8NFNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.033UF 50V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B333KB8NFNC.pdf
Availability of CL10B333KB8NFNC
QUANTITY
CL10B333KB8NFNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B333KB8NFNC
Internal Part NumberEIS-CL10B333KB8NFNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B333KB8NFNC
Related LinksCL10B33, CL10B333KB8NFNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B333KB8NFNC Details Description
Related parts for CL10B333KB8NFNC
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC REG QD BCK/LINEAR SYNC 16TQFN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 15.5-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 22.76"L X 16.89"W datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 28POS datasheet.pdf