Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10B474KA8NNWC
CL10B474KA8NNWC picture photo
Mfg. Part Number
CL10B474KA8NNWC
Brief Description
CAP CER 0.47UF 25V X7R 0603
Datasheet Download
CL10B474KA8NNWC.pdf
Availability of CL10B474KA8NNWC
QUANTITY
CL10B474KA8NNWC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10B474KA8NNWC
Internal Part NumberEIS-CL10B474KA8NNWC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10B474KA8NNWC
Related LinksCL10B47, CL10B474KA8NNWC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10B474KA8NNWC Details Description
Related parts for CL10B474KA8NNWC
CABLE TIE MINI HS BLK 5.6" datasheet.pdf
RES SMD 29.4KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 28POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER GATE SINGLE SC70-5 datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
RES 15 OHM 10W 0.01% RADIAL datasheet.pdf