Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C100JB8NNWC
CL10C100JB8NNWC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C100JB8NNWC
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C100JB8NNWC.pdf
Availability of CL10C100JB8NNWC
QUANTITY
CL10C100JB8NNWC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C100JB8NNWC
Internal Part NumberEIS-CL10C100JB8NNWC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C100JB8NNWC
Related LinksCL10C10, CL10C100JB8NNWC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C100JB8NNWC Details Description
Related parts for CL10C100JB8NNWC
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
CAP MICA 0.025UF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 233MHZ 1CIRC datasheet.pdf
OSC XO 185.625MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 3.3K OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 590MA 580 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 43NH 500MA 340 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf