Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C151GB8NNNC
CL10C151GB8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C151GB8NNNC
Brief Description
CAP CER 150PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C151GB8NNNC.pdf
Availability of CL10C151GB8NNNC
QUANTITY
CL10C151GB8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C151GB8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10C151GB8NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C151GB8NNNC
Related LinksCL10C15, CL10C151GB8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C151GB8NNNC Details Description
Related parts for CL10C151GB8NNNC
IC OPAMP GP 90KHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
RES SMD 10.5KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
IC REG BUCK 1V 0.4A SYNC 6TMLF datasheet.pdf
KEY REPLACEMENT FOR BY5021 datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf