Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C180GB8NNNC
CL10C180GB8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C180GB8NNNC
Brief Description
CAP CER 18PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C180GB8NNNC.pdf
Availability of CL10C180GB8NNNC
QUANTITY
CL10C180GB8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C180GB8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10C180GB8NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C180GB8NNNC
Related LinksCL10C18, CL10C180GB8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C180GB8NNNC Details Description
Related parts for CL10C180GB8NNNC
CONN HEADER 2MM SNGL R/A 24POS datasheet.pdf
RES SMD 402K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED WEDGE BASED T5 470NM 28V BLU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 178K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
24 SIL EXT PIN HDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 2W DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LIGHT PIPE RA .500" 3MM RND FLAT datasheet.pdf