Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C180JB8NNNC
CL10C180JB8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C180JB8NNNC
Brief Description
CAP CER 18PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C180JB8NNNC.pdf
Availability of CL10C180JB8NNNC
QUANTITY
CL10C180JB8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C180JB8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10C180JB8NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C180JB8NNNC
Related LinksCL10C18, CL10C180JB8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C180JB8NNNC Details Description
Related parts for CL10C180JB8NNNC
INDUCT ARRAY 6 COIL 7.9UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 540MA 346 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 240NH 4.1A 19 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE 60A 600V FAST CLASS J datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf
NEOFLON TYPE J 25 FT 24 AWG datasheet.pdf
RES 3.025K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf