Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C200JB8NCNC
CL10C200JB8NCNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C200JB8NCNC
Brief Description
CAP CER 20PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C200JB8NCNC.pdf
Availability of CL10C200JB8NCNC
QUANTITY
CL10C200JB8NCNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C200JB8NCNC
Internal Part NumberEIS-CL10C200JB8NCNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C200JB8NCNC
Related LinksCL10C20, CL10C200JB8NCNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C200JB8NCNC Details Description
Related parts for CL10C200JB8NCNC
IC MPU RESET MONITOR 1.60V SOT23 datasheet.pdf