Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C220FB8NNNC
CL10C220FB8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C220FB8NNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C220FB8NNNC.pdf
Availability of CL10C220FB8NNNC
QUANTITY
CL10C220FB8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C220FB8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10C220FB8NNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C220FB8NNNC
Related LinksCL10C22, CL10C220FB8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C220FB8NNNC Details Description
Related parts for CL10C220FB8NNNC
LED YELLOW 1/4" HOLE PANEL MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
IC DEMODULTR/FILTER RDS 16-TSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN FFC VERT 29POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
FILTER RFI PWR LINE 1PH .5A HFB3 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf