Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C220JB8NNNC
CL10C220JB8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C220JB8NNNC
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C220JB8NNNC.pdf
Availability of CL10C220JB8NNNC
QUANTITY
CL10C220JB8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C220JB8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10C220JB8NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C220JB8NNNC
Related LinksCL10C22, CL10C220JB8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C220JB8NNNC Details Description
Related parts for CL10C220JB8NNNC
SCR SURFACE MT 1000V 8A D-PAK datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPDT 10TDFN datasheet.pdf
TRANS NPN BIPO 12V 60MA 86-SMD datasheet.pdf
IC SNGL INVERTER GATE SC70-5 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
RES 71.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 175POS GOLD datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT FLEX 6POS W/PINS datasheet.pdf