Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C221KC8NNND
CL10C221KC8NNND picture photo
Mfg. Part Number
CL10C221KC8NNND
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C221KC8NNND.pdf
Availability of CL10C221KC8NNND
QUANTITY
CL10C221KC8NNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C221KC8NNND
Internal Part NumberEIS-CL10C221KC8NNND
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C221KC8NNND
Related LinksCL10C22, CL10C221KC8NNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C221KC8NNND Details Description
Related parts for CL10C221KC8NNND
IC MCU ARM7 2MB FLASH 121BGA datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 2.39"L X 1.74"W datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 4A 110 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32.3MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
SWITCH DIP DPST SLIDE 5POS datasheet.pdf
CAP TANT POLY 22UF 10V 1411 datasheet.pdf
ER 14C 14#16 PIN RECP datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf