Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C222GA8NNNC
CL10C222GA8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C222GA8NNNC
Brief Description
CAP CER 2200PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C222GA8NNNC.pdf
Availability of CL10C222GA8NNNC
QUANTITY
CL10C222GA8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C222GA8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10C222GA8NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C222GA8NNNC
Related LinksCL10C22, CL10C222GA8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C222GA8NNNC Details Description
Related parts for CL10C222GA8NNNC
OPTOISOLATOR 7.5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1.33W 2512 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 560K OHM 8SIP datasheet.pdf
V850E RS1 IECUBE UNIT datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 1.74M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 23.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf