Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C2R2CB8NNNC
CL10C2R2CB8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C2R2CB8NNNC
Brief Description
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C2R2CB8NNNC.pdf
Availability of CL10C2R2CB8NNNC
QUANTITY
CL10C2R2CB8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C2R2CB8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10C2R2CB8NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C2R2CB8NNNC
Related LinksCL10C2R, CL10C2R2CB8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C2R2CB8NNNC Details Description
Related parts for CL10C2R2CB8NNNC
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 16POS 15AU datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 20% 2312 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC 1.5KE datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 40VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 520MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
RES 64.9 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 178 TYPE D 18POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf