Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C331JB8NFNC
CL10C331JB8NFNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C331JB8NFNC
Brief Description
CAP CER 330PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C331JB8NFNC.pdf
Availability of CL10C331JB8NFNC
QUANTITY
CL10C331JB8NFNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C331JB8NFNC
Internal Part NumberEIS-CL10C331JB8NFNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C331JB8NFNC
Related LinksCL10C33, CL10C331JB8NFNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C331JB8NFNC Details Description
Related parts for CL10C331JB8NFNC
SWITCH BASIC SPDT 2A SEALED 125V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 350KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TFLEX 640,DC1 9" X 9" datasheet.pdf
CABLE 3COND 14AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15MHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
LM1N 3.5/90/224.5MM PIN datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 121POS GOLD datasheet.pdf