Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C3R9BB8NNNC
CL10C3R9BB8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C3R9BB8NNNC
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C3R9BB8NNNC.pdf
Availability of CL10C3R9BB8NNNC
QUANTITY
CL10C3R9BB8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C3R9BB8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10C3R9BB8NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C3R9BB8NNNC
Related LinksCL10C3R, CL10C3R9BB8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C3R9BB8NNNC Details Description
Related parts for CL10C3R9BB8NNNC
IC FLASH 2MBIT 200NS 32TSOP datasheet.pdf
IC NVSRAM 16MBIT 150NS 36EDIP datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS MALE PANEL #20 datasheet.pdf
RES MO 3W 68K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 1K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.01% 1/10W 0603 datasheet.pdf