Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C510JB8NNNC
CL10C510JB8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C510JB8NNNC
Brief Description
CAP CER 51PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C510JB8NNNC.pdf
Availability of CL10C510JB8NNNC
QUANTITY
CL10C510JB8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C510JB8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10C510JB8NNNC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)