Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10C910JB8NCNC
CL10C910JB8NCNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10C910JB8NCNC
Brief Description
CAP CER 91PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
CL10C910JB8NCNC.pdf
Availability of CL10C910JB8NCNC
QUANTITY
CL10C910JB8NCNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10C910JB8NCNC
Internal Part NumberEIS-CL10C910JB8NCNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10C910JB8NCNC
Related LinksCL10C91, CL10C910JB8NCNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10C910JB8NCNC Details Description
Related parts for CL10C910JB8NCNC
TERM SOLDER TURRET .104" .145"L datasheet.pdf
FIXED IND 12.5NH 3A SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37, 37 Position Board Edge, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC CLK GEN ZD 1:11 32-LQFP datasheet.pdf
JUMPER BAR 12PS datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DM-AX/B MITSU INPUT DT MT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf