Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10F104ZA8NNNL
CL10F104ZA8NNNL picture photo
Mfg. Part Number
CL10F104ZA8NNNL
Brief Description
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0603
Datasheet Download
CL10F104ZA8NNNL.pdf
Availability of CL10F104ZA8NNNL
QUANTITY
CL10F104ZA8NNNL Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10F104ZA8NNNL
Internal Part NumberEIS-CL10F104ZA8NNNL
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10F104ZA8NNNL
Related LinksCL10F10, CL10F104ZA8NNNL Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10F104ZA8NNNL Details Description
Related parts for CL10F104ZA8NNNL
AC/DC CONVERTER 24V 96W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 WW datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 560 OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR 24POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
XBEE PRO ZB SMT TRACE 802.15.4 RF antenna SMD SMT in stock Final Stocks datasheet.pdf
IC FET LDMOS 30V 0.6A 79A-PKG datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/3W 1210 datasheet.pdf