Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL10F224ZO8NNNC
CL10F224ZO8NNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL10F224ZO8NNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.22UF 16V Y5V 0603
Datasheet Download
CL10F224ZO8NNNC.pdf
Availability of CL10F224ZO8NNNC
QUANTITY
CL10F224ZO8NNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL10F224ZO8NNNC
Internal Part NumberEIS-CL10F224ZO8NNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL10F224ZO8NNNC
Related LinksCL10F22, CL10F224ZO8NNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL10F224ZO8NNNC Details Description
Related parts for CL10F224ZO8NNNC
CONN ASSORTMENT BOX DIN TYPE datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A TSOT23-5 datasheet.pdf
CBL RIBN 16COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
IC FIFO 4096X18 7-5NS 100BGA datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 50ppm 18pF 10 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
OPTO INTERRUPTER datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP FILM 470 NF 253VAC AXIAL AXI datasheet.pdf