Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21A105KPFNNNG
CL21A105KPFNNNG picture photo
Mfg. Part Number
CL21A105KPFNNNG
Brief Description
CAP CER 1UF 10V X5R 0805
Datasheet Download
CL21A105KPFNNNG.pdf
Availability of CL21A105KPFNNNG
QUANTITY
CL21A105KPFNNNG Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21A105KPFNNNG
Internal Part NumberEIS-CL21A105KPFNNNG
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21A105KPFNNNG
Related LinksCL21A10, CL21A105KPFNNNG Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21A105KPFNNNG Details Description
Related parts for CL21A105KPFNNNG
RES MO 1W 10K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 53.5VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 56 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 12POS SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 15VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TVS DIODE 7.78VWM 13VC SMA datasheet.pdf
BLUETOOTH SENSOR TAG datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf