Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21A106KQQNNNE
CL21A106KQQNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL21A106KQQNNNE
Brief Description
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805
Datasheet Download
CL21A106KQQNNNE.pdf
Availability of CL21A106KQQNNNE
QUANTITY
CL21A106KQQNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21A106KQQNNNE
Internal Part NumberEIS-CL21A106KQQNNNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21A106KQQNNNE
Related LinksCL21A10, CL21A106KQQNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21A106KQQNNNE Details Description
Related parts for CL21A106KQQNNNE
IC TXRX RS485/RS422 10-MSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 10-DFN datasheet.pdf
CONN PLUG 190POS VERT .025 SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 240POS VERT 30GOLD datasheet.pdf
RES 2 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 20X15.5MM 14.3MM datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZE10 M25 datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf