Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21A225KPFNNNG
CL21A225KPFNNNG picture photo
Mfg. Part Number
CL21A225KPFNNNG
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805
Datasheet Download
CL21A225KPFNNNG.pdf
Availability of CL21A225KPFNNNG
QUANTITY
CL21A225KPFNNNG Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21A225KPFNNNG
Internal Part NumberEIS-CL21A225KPFNNNG
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21A225KPFNNNG
Related LinksCL21A22, CL21A225KPFNNNG Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21A225KPFNNNG Details Description
Related parts for CL21A225KPFNNNG
RES SMD 3.83KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SFC 2/21 BLU 120/BX datasheet.pdf
RES 47K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX 3.3V PWRD RS232 28-SSOP datasheet.pdf
COVER HINGED STR 10X10X48" datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL US8 datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 6800PF 10% 630VDC RAD datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE PIN datasheet.pdf