Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21A225KPFNNWE
CL21A225KPFNNWE picture photo
Mfg. Part Number
CL21A225KPFNNWE
Brief Description
CAP CER 2.2UF 10V X5R 0805
Datasheet Download
CL21A225KPFNNWE.pdf
Availability of CL21A225KPFNNWE
QUANTITY
CL21A225KPFNNWE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21A225KPFNNWE
Internal Part NumberEIS-CL21A225KPFNNWE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21A225KPFNNWE
Related LinksCL21A22, CL21A225KPFNNWE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21A225KPFNNWE Details Description
Related parts for CL21A225KPFNNWE
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 136VWM 219VC SMB datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
CABLE 14POS SOCKET-SOCKET 2M datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf