Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21A226MQQNNNG
CL21A226MQQNNNG picture photo
Mfg. Part Number
CL21A226MQQNNNG
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Datasheet Download
CL21A226MQQNNNG.pdf
Availability of CL21A226MQQNNNG
QUANTITY
CL21A226MQQNNNG Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21A226MQQNNNG
Internal Part NumberEIS-CL21A226MQQNNNG
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21A226MQQNNNG
Related LinksCL21A22, CL21A226MQQNNNG Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21A226MQQNNNG Details Description
Related parts for CL21A226MQQNNNG
CONN RETAINER CLIP 10POS LONG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 29A TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 162K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
REPL HOUSING SET W/LABELS 1910E datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 31 Position 0.020" (0.50mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 440VAC Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS CABLE SKT datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf