Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B103KCANNND
CL21B103KCANNND picture photo
Mfg. Part Number
CL21B103KCANNND
Brief Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B103KCANNND.pdf
Availability of CL21B103KCANNND
QUANTITY
CL21B103KCANNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B103KCANNND
Internal Part NumberEIS-CL21B103KCANNND
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B103KCANNND
Related LinksCL21B10, CL21B103KCANNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B103KCANNND Details Description
Related parts for CL21B103KCANNND
RECTIFIER BRIDGE SMD TO-269AA datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 25POS STR datasheet.pdf
DIN RCP STR IDC 2 ROW datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC TXRX RS232 250KBPS LP 20TQFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS BOX MT PIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
SHORT LINK INSUL PRE-ASSY 4POLE datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
RES 523K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 31POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf