Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B103KDCNNNC
CL21B103KDCNNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21B103KDCNNNC
Brief Description
CAP CER 10000PF 200V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B103KDCNNNC.pdf
Availability of CL21B103KDCNNNC
QUANTITY
CL21B103KDCNNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B103KDCNNNC
Internal Part NumberEIS-CL21B103KDCNNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)