Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B104KBFNNNF
CL21B104KBFNNNF picture photo
Mfg. Part Number
CL21B104KBFNNNF
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B104KBFNNNF.pdf
Availability of CL21B104KBFNNNF
QUANTITY
CL21B104KBFNNNF Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B104KBFNNNF
Internal Part NumberEIS-CL21B104KBFNNNF
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B104KBFNNNF
Related LinksCL21B10, CL21B104KBFNNNF Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B104KBFNNNF Details Description
Related parts for CL21B104KBFNNNF
CONN HEADER .100 DUAL STR 60POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP MICA 60PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.7MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 55POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
CONN FC ATTENUATOR 4DB datasheet.pdf
OVR/UNDR RELAY 2 TO 500 MA datasheet.pdf
ZX2 CONTROLLER SPECIAL datasheet.pdf
OSC SO 156.2500MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf