Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B106KQQNFNE
CL21B106KQQNFNE picture photo
Mfg. Part Number
CL21B106KQQNFNE
Brief Description
CAP CER 10UF 6.3V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B106KQQNFNE.pdf
Availability of CL21B106KQQNFNE
QUANTITY
CL21B106KQQNFNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B106KQQNFNE
Internal Part NumberEIS-CL21B106KQQNFNE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Cap MLCC Family
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B106KQQNFNE
Related LinksCL21B10, CL21B106KQQNFNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B106KQQNFNE Details Description
Related parts for CL21B106KQQNFNE
BERGSTIK HDR DR SMT PEGS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 120V datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
1.27 HD SMT SHRD datasheet.pdf
IC Z-BUFFER 85 OHM ZOUT 48MLF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 400UF 20% 100V FLATPACK datasheet.pdf
CONN DSUB ASSY 9POS datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR datasheet.pdf
CAP TANT POLY 6.8UF 50V 7343 datasheet.pdf