Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B222KDCNNWC
CL21B222KDCNNWC picture photo
Mfg. Part Number
CL21B222KDCNNWC
Brief Description
CAP CER 2200PF 200V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B222KDCNNWC.pdf
Availability of CL21B222KDCNNWC
QUANTITY
CL21B222KDCNNWC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B222KDCNNWC
Internal Part NumberEIS-CL21B222KDCNNWC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B222KDCNNWC
Related LinksCL21B22, CL21B222KDCNNWC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B222KDCNNWC Details Description
Related parts for CL21B222KDCNNWC
RES SMD 5.49K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
NOISE FILTER FOR 7.5 KW DRV datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 300MA 1.4 OHM datasheet.pdf
RES 1 OHM 10W 1% RADIAL datasheet.pdf
JAPANESE EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.5% 1/32W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 100PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X150X55MM 230VAC datasheet.pdf