Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B223KCFNNNG
CL21B223KCFNNNG picture photo
Mfg. Part Number
CL21B223KCFNNNG
Brief Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B223KCFNNNG.pdf
Availability of CL21B223KCFNNNG
QUANTITY
CL21B223KCFNNNG Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B223KCFNNNG
Internal Part NumberEIS-CL21B223KCFNNNG
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)