Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B332KBANNWC
CL21B332KBANNWC picture photo
Mfg. Part Number
CL21B332KBANNWC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B332KBANNWC.pdf
Availability of CL21B332KBANNWC
QUANTITY
CL21B332KBANNWC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B332KBANNWC
Internal Part NumberEIS-CL21B332KBANNWC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B332KBANNWC
Related LinksCL21B33, CL21B332KBANNWC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B332KBANNWC Details Description
Related parts for CL21B332KBANNWC
TIP REPLACEMENT 0.8MM FOR WS datasheet.pdf
CONTACT BLOCK 110V MOM DPST-NC datasheet.pdf
VERT REC PWRBLADE datasheet.pdf
RES CHAS MNT 820 OHM 5% 500W datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 18.7 OHM 1% 30W datasheet.pdf
25 POS M/F GENDER CHANGER datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW SHLD END ASSY 25 C datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
M5 1.2MM ROBTC NPN NO datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 1.8V datasheet.pdf