Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B334KOCNFNC
CL21B334KOCNFNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21B334KOCNFNC
Brief Description
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B334KOCNFNC.pdf
Availability of CL21B334KOCNFNC
QUANTITY
CL21B334KOCNFNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B334KOCNFNC
Internal Part NumberEIS-CL21B334KOCNFNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.95mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B334KOCNFNC
Related LinksCL21B33, CL21B334KOCNFNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B334KOCNFNC Details Description
Related parts for CL21B334KOCNFNC
CONN M8 4POS PLUG datasheet.pdf
IC FPGA 200K GATES 256KB 288-CSP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 8.8A 14 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 12.288MHZ SMD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V -10V 6W datasheet.pdf