Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B473KCFNNNG
CL21B473KCFNNNG picture photo
Mfg. Part Number
CL21B473KCFNNNG
Brief Description
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B473KCFNNNG.pdf
Availability of CL21B473KCFNNNG
QUANTITY
CL21B473KCFNNNG Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B473KCFNNNG
Internal Part NumberEIS-CL21B473KCFNNNG
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B473KCFNNNG
Related LinksCL21B47, CL21B473KCFNNNG Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B473KCFNNNG Details Description
Related parts for CL21B473KCFNNNG
RES 8.20M OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.42K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
4 PIN HEADER WITH FRICTION LOCK datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K OHM 10% 1206 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf