Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21B682KBANNND
CL21B682KBANNND picture photo
Mfg. Part Number
CL21B682KBANNND
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V X7R 0805
Datasheet Download
CL21B682KBANNND.pdf
Availability of CL21B682KBANNND
QUANTITY
CL21B682KBANNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21B682KBANNND
Internal Part NumberEIS-CL21B682KBANNND
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21B682KBANNND
Related LinksCL21B68, CL21B682KBANNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21B682KBANNND Details Description
Related parts for CL21B682KBANNND
IC SWITCH DUAL SPDT 10MSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
SNSR HALL EFF DGTL LATCH SOT23W datasheet.pdf
CAP CER 0.75PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DBL 2MM T/H datasheet.pdf
IC AMP AUD CLASS D BTL PWRSSO36 datasheet.pdf
CAP TANT 82UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 225K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIODE MODULE 150V 240A D-67 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
COUNTER MOD 2 DIGITAL 4 SOLID ST datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 50POS datasheet.pdf