Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C122JBFNNWE
CL21C122JBFNNWE picture photo
Mfg. Part Number
CL21C122JBFNNWE
Brief Description
CAP CER 1200PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C122JBFNNWE.pdf
Availability of CL21C122JBFNNWE
QUANTITY
CL21C122JBFNNWE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C122JBFNNWE
Internal Part NumberEIS-CL21C122JBFNNWE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C122JBFNNWE
Related LinksCL21C12, CL21C122JBFNNWE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C122JBFNNWE Details Description
Related parts for CL21C122JBFNNWE
IDC CABLE - MSR34K/MC34M/MSR34K datasheet.pdf
CONN RECEPT 7POS MTA-156 20AWG datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 0.6X3.5MM 8.19" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 635KHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 16V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 9.31K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf