Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C220JBANNND
CL21C220JBANNND picture photo
Mfg. Part Number
CL21C220JBANNND
Brief Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C220JBANNND.pdf
Availability of CL21C220JBANNND
QUANTITY
CL21C220JBANNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C220JBANNND
Internal Part NumberEIS-CL21C220JBANNND
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C220JBANNND
Related LinksCL21C22, CL21C220JBANNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C220JBANNND Details Description
Related parts for CL21C220JBANNND
FIXED IND 220UH 800MA 610 MOHM datasheet.pdf
RES 5 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA 0603 datasheet.pdf
OSC XO 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 97.6K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 22K OHM 10SIP datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf