Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C222JCFNNNG
CL21C222JCFNNNG picture photo
Mfg. Part Number
CL21C222JCFNNNG
Brief Description
CAP CER 2200PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C222JCFNNNG.pdf
Availability of CL21C222JCFNNNG
QUANTITY
CL21C222JCFNNNG Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C222JCFNNNG
Internal Part NumberEIS-CL21C222JCFNNNG
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C222JCFNNNG
Related LinksCL21C22, CL21C222JCFNNNG Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C222JCFNNNG Details Description
Related parts for CL21C222JCFNNNG
IC REG LDO 5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 82K OHM 0804 datasheet.pdf
RES 17.8 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 200VWM 324VC SMB datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 5A TP datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf