Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C250JBANNNC
CL21C250JBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21C250JBANNNC
Brief Description
CAP CER 25PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C250JBANNNC.pdf
Availability of CL21C250JBANNNC
QUANTITY
CL21C250JBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C250JBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21C250JBANNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance25pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C250JBANNNC
Related LinksCL21C25, CL21C250JBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C250JBANNNC Details Description
Related parts for CL21C250JBANNNC
CBL RIBN 18COND 0.079 GRAY 100' datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC SMC datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
OSC XO 6.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 26.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 4.2MM R/A TIN datasheet.pdf