Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C271JCANNNC
CL21C271JCANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21C271JCANNNC
Brief Description
CAP CER 270PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C271JCANNNC.pdf
Availability of CL21C271JCANNNC
QUANTITY
CL21C271JCANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C271JCANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21C271JCANNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C271JCANNNC
Related LinksCL21C27, CL21C271JCANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C271JCANNNC Details Description
Related parts for CL21C271JCANNNC
CAP CER 2700PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 21.5 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SMART CARD PUSH-PULL R/A datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 2GHZ 8SOIC datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR PCM2912 datasheet.pdf
IGBT 600V 96A 416W TO247 datasheet.pdf
SENSING BAND LIQUID LEAK 5M datasheet.pdf
RES 787K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
10-Bit 20 MSPS 160 mW CMOS A/D Converter IC datasheet.pdf