Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C2R2BBANNND
CL21C2R2BBANNND picture photo
Mfg. Part Number
CL21C2R2BBANNND
Brief Description
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C2R2BBANNND.pdf
Availability of CL21C2R2BBANNND
QUANTITY
CL21C2R2BBANNND Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C2R2BBANNND
Internal Part NumberEIS-CL21C2R2BBANNND
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C2R2BBANNND
Related LinksCL21C2R, CL21C2R2BBANNND Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C2R2BBANNND Details Description
Related parts for CL21C2R2BBANNND
RES SMD 3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 60POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5.08MM datasheet.pdf