Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C2R5CBANNNC
CL21C2R5CBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21C2R5CBANNNC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.5PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C2R5CBANNNC.pdf
Availability of CL21C2R5CBANNNC
QUANTITY
CL21C2R5CBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C2R5CBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21C2R5CBANNNC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationMaterial Declaration MLCC
Featured ProductMulti-Layer Ceramic Capacitors
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C2R5CBANNNC
Related LinksCL21C2R, CL21C2R5CBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C2R5CBANNNC Details Description
Related parts for CL21C2R5CBANNNC
Connector Header 22 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 3.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 22POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 2.2M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.25A 4DSBGA datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf