Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C2R5CBANNNC
CL21C2R5CBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21C2R5CBANNNC
Brief Description
CAP CER 2.5PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C2R5CBANNNC.pdf
Availability of CL21C2R5CBANNNC
QUANTITY
CL21C2R5CBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C2R5CBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21C2R5CBANNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C2R5CBANNNC
Related LinksCL21C2R, CL21C2R5CBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C2R5CBANNNC Details Description
Related parts for CL21C2R5CBANNNC
RES 82 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 3A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
IGBT 600V 49A 160W TO220AB datasheet.pdf
CONN IDC SOCKET 30POS GOLD datasheet.pdf
CONN RECPT 9POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 450MA 440 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48VQFN datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 40 POS datasheet.pdf
SLDV-THR 5.00/10/180GLF 3.2BK datasheet.pdf
THERMOSTOR NTC 5K OHM 5% 0402 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 2W datasheet.pdf