Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C300JBANNNC
CL21C300JBANNNC picture photo
Mfg. Part Number
CL21C300JBANNNC
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C300JBANNNC.pdf
Availability of CL21C300JBANNNC
QUANTITY
CL21C300JBANNNC Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C300JBANNNC
Internal Part NumberEIS-CL21C300JBANNNC
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C300JBANNNC
Related LinksCL21C30, CL21C300JBANNNC Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C300JBANNNC Details Description
Related parts for CL21C300JBANNNC
RES SMD 7.68K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 470K 5% RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1.6K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 0.056UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/1.8V 0.2A 6WSON datasheet.pdf
LXB 15.00/03/90 4.5SN BK BX datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P4C VERT UNSHLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 254X89MM 230VAC TERM datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf