Samsung Electro-Mechanics America, Inc. CL21C332JAFNNNE
CL21C332JAFNNNE picture photo
Mfg. Part Number
CL21C332JAFNNNE
Brief Description
CAP CER 3300PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
CL21C332JAFNNNE.pdf
Availability of CL21C332JAFNNNE
QUANTITY
CL21C332JAFNNNE Order Process
Ship out your order
Specifications of CL21C332JAFNNNE
Internal Part NumberEIS-CL21C332JAFNNNE
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.053" (1.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CL21C332JAFNNNE
Related LinksCL21C33, CL21C332JAFNNNE Datasheet, Samsung Electro-Mechanics America, Inc. Distributor
CL21C332JAFNNNE Details Description
Related parts for CL21C332JAFNNNE
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.3A 207 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC FIFO SS 32768X36 7-5N 128TQFP datasheet.pdf
1" THERMASHIELD TUBE SILVER 100' datasheet.pdf
IC MCU ARM 1MB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RELAY REED SPST 3A 12V datasheet.pdf
RES 102 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
10CKT PICOFLEX 1000MM LONG datasheet.pdf